Для Вас батьки

Скоро ви з дитиною почнете нове життя,

щоб малюк був радісним, розкутим

пропонуємо декілька рекомендацій.

Намагайтеся створити в сім’ї спокійну, дружню атмосферу.
Встановіть чіткі вимоги до дитини і будьте послідовними в їх реалізації.
Формуйте у дитини навички самообслуговування і гігієни.
Заохочуйте до гри з  іншими дітьми, розширюйте коло спілкування з дорослими.
Коли дитина з вами розмовляє, слухайте її уважно.
Розмовляйте з дитиною короткими реченнями, повільно, розширюйте її кругозір та світогляд.
Кожен день читайте дитині.
Займайтеся спільною творчою діяльністю.
Заохочуйте допитливість.
Цікавтеся справами дитини. Запитуйте «Що ти робиш?», «Що тобі сподобалося?», «Що тебе засмутило?».
Турбуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження.
Звертайте увагу дитини на почуття людей і вчіть її виражати свої.
Хваліть дитину за кожен успіх.

«Готуємо дитину до вступу у дитячий садок»

·       Тренуйте, буквально, від народження, систему адаптаційних механізмів у дитини і привчайте її заздалегідь до умов та ситуацій у яких потрібно змінювати форми поведінки.
·       Усуньте негативні згадки дитини, пов’язані із зміною умов соціального середовища.
·       Порадьтеся з дільничним лікарем і проведіть оздоровчі та корегуючи заходи, які він призначить.
·       Загартовуйте дитину.
·       Учіть усіх необхідних навичок обслуговування.
·       По можливості розширюйте контакти дитини (сусіди, знайомі),  на власному прикладі вчіть спілкуватися.
·       Грайтеся з дитиною і вчіть її цьому.
·       Говоріть, розвивайте мовлення малюка, збагачуйте кругозір.
·       Заздалегідь дізнайтеся про всі нові режимні моменти дитячого садка та уведіть їх до режиму дня дитини вдома.
·       Позитивно налаштовуйте малюка на те, що він піде у дитячий садок.
·       Якомога раніше ознайомте дитину з дитячим садком. Декілька разів сходіть на прогулянку до нього. Познайомтеся із вихователями, дітьми.
·       Намагайтеся віддати малюка до групи садка, де є знайомі діти, з якими він грається.
·       Проконтролюйте, щоб початок відвідування дитячого садка не прийшовся на епікризні терміни: 1рік 3місяці, 1рік 6місяців, 1рік 9місяців, 2роки 3місяці, 2роки 6місяців, 2роки 9місяців, 3роки.
·       Намагайтеся оформити маля в дошкільний заклад хоча б за 2-3 тижні до виходу матері на роботу, щоб поступово збільшувати тривалість перебування дитини у закладі.
·       Готуйте дитину до тимчасової розлуки з вами.
·       Виявляйте свою любов, говоріть дитині, яка вона дорога і кохана.

Правила збереження психічного здоров’я дитини.

·     Любіть дитину. Пам’ятайте про тілесний контакт, знаходьте радість у спілкуванні з нею.
·     Бережіть нервову систему дитини.
·     Читайте з нею кожного дня дитячу літературу.
·      Закінчуйте день доброю казкою і поцілунком.
·     Розмовляйте з дитиною, щодня цікавтеся її враженнями від прожитого дня, прочитаного оповідання, переглянутого мультфільму. Розвивайте мовлення.
·       Діліться своїми і цікавтеся її проблемами і переживаннями, вчіть дитину співпереживати та долати життєві труднощі.
·       Заохочуйте творити. Спонукайте дитину малювати, конструювати, ліпити і вирізати.
·       Відвідуйте театри, музеї, виставки, організовуйте сімейні екскурсії, знайомте дитину з населеним пунктом, в якому мешкаєте.
·       Одягайте дитину по сезону у зручний, а не вишуканий одяг, спонукайте до рухової активності.
·       Віддайте перевагу повноцінному харчуванню. Вчіть культурі споживання їжі.
·       Обмежуйте перегляд телепередач і перебування за комп’ютером до 30 хвилин на день, пам’ятайте про перевагу прогулянки на свіжому повітрі.
·       Власний приклад – найкращий аргумент у пропаганді здорового способу життя.
·       Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички, підтримуйте ініціативу допомагати вам.
·       Дотримуйтеся рівноправних стосунків у сім’ї, розподіляйте обов’язки.
·       Забудьте про будь-яке насилля – завжди є шлях до порозуміння!
·       Виявляйте любов до всіх членів родини, вчіть цьому дитину!

Шановні батьки!

Якщо Ваша дитина все ще насилу розлучається з Вами вранці і відчуває негативні емоції, пропонуємо декілька порад, які допоможуть найбільш безболісно залишити малюка у групі.

·       Скажіть дитині упевненим і доброзичливим тоном, що Вам час вже йти.

·       Поцілуйте її, немов нічого не відбувається, і швидко йдіть з групи.

·       Продемонструйте свою впевненість у вихователі, звернувшись до нього з такими словами: «Бачу, у Вас сьогодні очікується веселий день».

·       Поясніть дитині, як вона зможе визначити час, коли Ви за нею прийдете (наприклад, відразу після обіду), будьте точні, забирайте дитину вчасно.

·       Попрощавшись – йдіть не обертаючись!

Декілька «НЕ»

·       Не кричіть і не насміхайтеся.

·       Не принижуйте і не критикуйте.

·       Не поспішайте робити за дитину.

·       Не задовольняйте всі бажання.

·       Не нав’язуйте своєї думки чи волі.

·       Не перебивайте і не говоріть за дитину.

·       Не підганяйте і не звинувачуйте у невдачах.

·       Не з’ясовуйте стосунки в присутності дитини.

·       Не створюйте навколо «тепличних» умов.

·       Не обмежуйте рухову активність.

·       Не будуйте «мури» спілкуванню.